Son Haberler

Real Alternatives 4 LIFE Projesi Anketi

 

Amacı, düşük GWP’ye sahip soğutucu akışkanlar için karma öğrenme platformu oluşturmak olan ve AB Komisyonu tarafından desteklenen Real Alternatives 4 LIFE projesinin ikinci safhasında SOSİAD da sosyal ortak olarak aktif rol almaktadır. Proje kapsamında alternatif soğutucu akışkanlar konusunda aşağıda belirtilen beş ana alanda faaliyetlerini sürdüren paydaşların konu ile ilgili deneyim/görüşlerini almak için farklı dillerde anketler oluşturulmuştur.

1. Ekipman Üreticileri ve Toptancılar
2. Büyük ölçekli şirketler (250 çalışandan fazla),
    Tasarımcılar
    Danışmanlar
    Tedarikçiler
    Montajcılar
    Bakım şirketleri
3. Şahıs ve Şirket Küçük – Orta Ölçekli Tedarikçiler / Montajcılar (1-249 çalışan)
4. Mal sahipleri / sistem işletmecileri
5. Eğitim sağlayıcılar ve Eğitmenler
https://www.surveymonkey.co.uk/r/Version4turkey linkinden Türkçe versiyonuna ulaşabileceğiniz anketin sadece faaliyet gösterdiğiniz alanı ile ilgili bölümünü 30 Kasım 2017 tarihine kadar doldurmanızı rica ederiz.

Sonuçları, projenin gelişimi ve yaygınlaştırılması için önemli olan ankete zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

 

 

Futbol Turnuvamızın Şampiyonu Cantaş

 

Üyelerimiz arasında sosyal ilişkileri geliştirmek, iletişimi arttırmak amacıyla düzenlediğimiz Futbol Turnuvamız 09 Kasım 2017 Perşembe günü oynanan final maçı ile sona ermiştir. 5 takımın mücadele ettiği turnuvada, CANTAŞ şampiyon, Planer 2.inci, Bilkar 3.üncü olmuştur.

 

Final maçından sonra kupa töreni ve ufak bir kutlamanın yapıldığı turnuvada 23 gol atan Cantaş’tan Burak Yılmaz Gol Kralı olmuştur.

 

Şampiyonumuz CANTAŞ takımını tebrik eder, turnuvaya katılan tüm takımlarımıza teşekkür ederiz.

 

Maç sonuçları için tıklayınız

Gol Krallığı için tıklayınız

Kart durumu için tıklayınız 

Kupa Töreninden görüntüler için tıklayınız

 

 

 

 

Futbol Turnuvamızda Grup Maçları Sona Erdi.

 

Üyelerimiz arasında sosyal ilişkileri geliştirmek, iletişimi arttırmak amacıyla düzenlediğimiz Futbol Turnuvamızda grup maçları sona erdi.

02 Ekim 2017 tarihinde başlayan turnuvamızda Planer grubu birinci olarak tamamladı. 

Yarı final maçlarının 06 Kasım 2017 günü oynanacağı turnuvanın şampiyonu 09 Kasım 2017 günü belli olacaktır.

 

Futbol Turnuvası Maç Programı için tıklayınız.

Maç sonuçları için tıklayınız

Puan Durumu için tıklayınız

Gol Krallığı için tıklayınız

Kart durumu için tıklayınız 

 

 

Futbol Turnuvamız Devam Ediyor.

 

Üyelerimiz arasında sosyal ilişkileri geliştirmek, iletişimi arttırmak amacıyla düzenlediğimiz Futbol Turnuvamız devam ediyor.

02 Ekim 2017 tarihinde başlayan turnuvada ilk yarı maçları sona erdi. İkinci yarı maçları 19 Ekim 2017 günü başlayacak.

Yarı final maçlarının 06 Kasım 2017 günü oynanacağı turnuvanın şampiyonu 09 Kasım 2017 günü belli olacaktır.

Fair play kuralları çerçevesinde mücadeleler olması temennilerimizle, tüm katılımcılarımıza başarılar dileriz.

Futbol Turnuvası Maç Programı için tıklayınız.

Maç sonuçları için tıklayınız

Puan Durumu için tıklayınız

Gol Krallığı için tıklayınız

Kart durumu için tıklayınız 

Tavla Turnuvası Şampiyonumuz Belli Oldu.

 

Üyelerimiz arasında sosyal ilişkileri geliştirmek, iletişimi arttırmak amacıyla düzenlediğimiz tavla turnuvamız 07.10.2017 Cumartesi günü Huqqa'da kahvaltı sonrası yapıldı. 18 üyemizin katıldığı büyük çekişme içinde geçen turnuvanın finalinde Taner ŞENKARDEŞ'i yenen Hayati CAN şampiyon oldu. Şampiyon kupasını Yönetim Kurulu Başkanımız Metin TERZİBAŞIOĞULLARI’ndan aldı. Kendisini tebrik ederiz.

Turnuvaya katılan üyelerimiz
Ahmet ULUDOĞAN - Akın YURTSEVER – Ayhan KILIÇ - Eyüp ÇİL - Gökhan KARGI – Hayati CAN –Mahmut TURGUT - Melik DEMİRCİ - Metin DURUK – Mustafa DEMİRCİ - Mustafa TURHAN - Şenol KAĞITÇI – Taner ŞENKARDEŞ-Tolga BAKMAZ – Turgay KARAKUŞ - Ufuk ATAMTÜRK - Yüksel TURGUT - Zeki DEMİRCİ

Turnuvadan fotoğraflar için tıklayınız.

 

 

 

3. Futbol Turnuvamız Başladı

 

 

Üyelerimiz arasında sosyal ilişkileri geliştirmek, iletişimi arttırmak amacıyla düzenlediğimiz Futbol Turnuvamız başladı.

02 Ekim – 09 Kasım 2017 tarihleri arasında Hasköy Spor Kulübü halı sahasında gerçekleşecek, 5 takımın mücadele edeceği Futbol Turnuvamız 02 Ekim 2017 Pazartesi günü Saat 20:00’de Cantaş – Planer, Totaline – Kamer Soğutma takımları arasında oynanacak maçlar ile başladı.


Yarı final maçlarının 06 Kasım 2017 günü oynanacağı turnuvanın şampiyonu 09 Kasım 2017 günü belli olacaktır.

Fair play kuralları çerçevesinde mücadeleler olması temennilerimizle, tüm katılımcılarımıza başarılar dileriz.

Futbol Turnuvası Maç Programı için tıklayınız.

Maç sonuçları için tıklayınız

Puan Durumu için tıklayınız

Gol Krallığı için tıklayınız

Kart durumu için tıklayınız 

Turnuvadan görüntüler için tıklayınız.

 

FGaz ve EN378 için AREA IOS/Android Uygulaması

 

SOSİAD'ın da üyesi olduğu AREA (Air Conditioning and Refrigeration European Association) tarafından geliştirilen IOS / Android uygulaması, EN378 ve F-Gaz gereksinimleri ile ilgili sahada görev yapan teknik elemanlara yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Bu uygulama aynı zamanda değişik soğutucu akışkanların CO2 ton eşdeğerlerini de hesaplama özelliğine sahiptir. Şimdilik İngilizce olan uygulama ileride farklı dillere de çevrilecektir.

 

REAL Alternatives Web Sitesi Güncellendi.


 

 

 

REAL Alternatives for LIFE 

 

 

 

    

 

 

Real Alternatives web sitesi ​güncellendi. Geçmişte bu proje ile ilgilenen ister öğrenci ister paydaş/sosyal ortak konumunda olan sizler, bir sonraki aşamadaki gelişmeleri planlayabilmemiz için değerlendirmeleriniz bizim için önemlidir. Ankete katılmak için tıklayınız.

 

  7 Proje Ortağı, SOSİAD'ın da içinde yer aldığı 8 Paydaş

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ozon Tabakasını İncelten Maddelere İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Yayımlandı.

 

28 Temmuz 2017 tarihli ve 30137 sayılı Resmî Gazete’de Ozon Tabakasını İncelten Maddelere İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yayımlanmıştır.

 

Yönetmelik için tıklayınız

 

 

Real Alternatives for LIFE Projesi

Amacı, düşük GWP’ye sahip soğutkanlar için karma öğrenme platformu oluşturmak olan ve AB Komisyonu tarafından desteklenen Real Alternatives projesinin ikinci safhasında SOSİAD da sosyal ortak olarak aktif rol alacaktır.

“REAL Alternatives for LIFE” başlığı ile lansmanı yapılan projede, mevcut eğitim içerikleri güncellenecek, emniyetli çalışma standartları ile ilgili yeni eğitim materyalleri geliştirilecek ve pratik uygulamalar ile değerlendirme metodolojisi belirlenecektir. Aynı zamanda, eğitimcilerin eğitimi ile ilgili tüm sosyal ortakların bulunduğu ülkelerde seminerler düzenlenecektir. Bu eğitimlerin ilgili alandaki işverenler, tedarikçiler, üreticiler, son kullanıcılar ve politika belirleyiciler tarafından tanınması için geniş çapta yürütülecek faaliyetler de proje kapsamı içindedir. Sonuç olarak, bu yeni soğutkan uygulamaları konusunda güven artırıcı bir ortam oluşturulması amaçlanmaktadır. Projenin sonunda tüm Avrupa’da yaklaşık 220 bin teknisyene proje tarafından akreditasyonu sağlanmış eğitmenler tarafından bu eğitimlerin ulaştırılması hedeflenmektedir.

REAL Alternatives for LIFE; HFO’lar, R32, hidrokarbonlar, karbondioksit ve amonyak gibi düşük GWP’li soğutkanlarla ilgili iyi uygulamaları amaç edinen eğitimlerin tüm Avrupa’da yaygınlaştırılmasını desteklemektedir. İlgi, tecrübe ve bilgi seviyesinin artırılarak alternatif soğutkanların ilgili sektörlerde yaygın kullanılmasının önündeki engellerin aşılması diğer bir önceliktir.

13 ülkeden enstitüler ile eğitim ve sektörel kuruluşlar Haziran 2017’de başlayıp üç yıl sürecek bu önemli uluslararası projede birlikte çalışacaklardır. Türkiye (SOSİAD), İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya, Belçika, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, İspanya, Romanya, Danimarka ve Portekiz gibi 13 farklı ülkeden 15 sosyal ortağın yer aldığı projenin sonuçları 13 farklı dilde yayımlanacaktır.

Proje yönetimi; İngiltere’den IOR (The Institute of Refrigeration) ve London South Bank University, Belçika’dan University College Limburg, Almanya’dan IKKE, İtalya’dan ATF, Fransa’dan PROZON ve International Institute of Refrigeration ve SOSİAD’ın da tam üye olduğu merkezi Belçika’da bulunan AREA (Air Conditioning and Refrigeration European Association) tarafından gerçekleştirilecektir.

 

 

 

Ozon Tabakasını İncelten Maddeler İçin Ürün ve Ekipman İthalat Beyan Dilekçesi- E Başvuru Sistemine Geçiliyor.

 

Ozon Tabakasını İncelten Maddeler İçin Ürün ve Ekipman İthalat Beyan Dilekçesi- E Başvuru Ssistemine Geçiliyor.

 

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

 

Genelge için tıklayınız.

 

 

 

 

 

 

Ozon Tabakasını İncelten Maddelere İlişkin Yönetmelik Yayımlandı.

 

07 Nisan 2017 tarihli ve 30031 sayılı Resmi Gazete’de Ozon Tabakasını İncelten Maddelere İlişkin Yönetmelik yayımlanmıştır.

 

Yönetmelik için tıklayınız

 

 

RAC Teknisyeni Video Uygulaması

 

 

UNEP, Alman Teknik Enstitüsü BUNDESFACHSCHULE Kalte Klima Technik ile beraber soğutma teknisyenlerinin teknik bilgi / becerilerini yenilemek için kısa süreli eğitim videolarının yer aldığı RAC Teknisyeni Video Mobil Uygulaması (RAC Technician Video App) hazırlamıştır.


RAC Technician Video App uygulamasını Android için Google Play Store, IOS için App Store/iTunes’dan veya QR Code okutarak ücretsiz indirebilirsiniz.


Uygulamada yer alan videolar İngilizce, İspanyolca ve Fransızca’dır. 

 

QR Code icin tıklayınız

 

 

Destekliyoruz

İSİB

  • ik_gorsel
  • isib_tr
  • migk_tur

ÜYESİYİZ

       

 

 

Kurumsal Planlama Web Tasarım
Casino Bonus at bet365 uk