Neden SOSİAD’a Üye Olmalısınız?

Saygınlık

Bir mesleğin, bir iş kolunun gelişmesi, güçlenmesi, geleceğini belirleyen kararlarda söz sahibi olabilmesi için çalışan, kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşunun parçası olmak, saygınlık kazandırır. Bu saygınlık, rekabette fark yaratan kritik bir unsurdur. SOSİAD, Türkiye Soğutma Sektörünün yegane meslek örgütü olarak 15 yıldır sektörünü başarıyla temsil etmektedir.

Birliğin Gücü

Meslek örgütleri, sektörü etkileyen mevzuat ve yasal düzenlemeler konusunda kamunun muhataplarıdır, yasal düzenleme sürecinde etkili olabilecek mercilerdir. SOSİAD, soğutma sektörünün yararını gözetecek tutum içinde, kamusal çalışmaların içinde yer almaktadır. İş kolunuzun gelişimini hedefleyecek düzenlemelerde söz sahibi olabilmeniz, yönlendirici yönde katkı koyabilmeniz, meslek örgütünüzün parçası olmaktan geçmektedir.

Ağ Fırsatları

Derneklerin belki de en önemli yararı, size alanınızdaki diğer profesyoneller ve girişimcilerle iletişim kurmanız için mükemmel bir fırsat sunmalarıdır. Gelecekte işbirliği yapabileceğiniz meslektaşlarınızla tanışmanız, görüş alış verişinde bulunmanız, ticari gücünüzü artıracaktır. SOSİAD’ın dernek faaliyetleri ve organizasyonları çerçevesinde tanışabileceğiniz profesyoneller, gelecekteki müşterileriniz olabilir.

Profesyonel Gelişim

SOSİAD, profesyonelliğinizin gelişimine katkı sağlayacak; seminerler, sertifika programları, değerli kaynaklar gibi enstrümanlar geliştirir. Bu enstrümanlar, gerek edinilmiş tecrübelerin, gerekse uluslararası güncel bilgilerin paylaşıma açılması yolu ile profesyonellik seviyenizi yükseltecektir.

Sosyal Sorumluluk

SOSİAD, rutin çalışmaları içinde sosyal sorumluluk proje faaliyetleri bulunmaktadır. Eğitimi desteklemek gibi doğrudan kamusal fayda sağlayan faaliyetlerin parçası olmak, sosyal sorumluluk bilincinizin bir göstergesi olacaktır.

Ayrıcalıklar

SOSİAD, pek çok alanda üyelerine has olanaklar sağlamaktadır. Bu ayrıcalıklar çok değerli içeriğe sahip bir kaynağa erişim hakkından, bir konferansa, fuara indirimli ücretle katılım hakkına, belli bir ürün hizmetin indirimli edinimine kadar birçok alanda olabilmektedir.

Başa dön tuşu