Haberler

Soğuk Zincir Federasyonu, Enerji Verimliliği Kılavuzu Yayımladı

CCF’nin (Cold Chain Federation) yeni “Soğuk Depolarda Enerji Verimliliği-Uygulama Kılavuzu”, soğuk zincir operatörlerinin daha fazla verimlilik elde etmeleri için iş gücünde ve sistemlerinde nasıl etkili değişiklikler uygulayabileceğini ele alıyor.

Soğuk Zincir Federasyonu, Enerji Verimliliği Kılavuzu Yayımladı

Soğuk Zincir Federasyonunun yayımladığı yeni kılavuz, uzmanların soğutma sistemlerini nasıl tasarlayıp yönettikleri konusunda giderek artan katı yasal mevzuatla başa çıkmak için atabilecekleri adımlara odaklanıyor.
Soğuk zincir sektörü tarafından mevcut İklim Değişikliği Anlaşmalarına (CCA) hem hedefi tutturma hem de ötesine geçme taahhütleri verildi. Bununla birlikte, Soğuk Zincir Federasyonu, İngiltere gibi pazarların 2050 yılına kadar net sıfır ekonomiye geçişi gibi hedefler doğrultusunda, sektörün kaçınılamaz olarak daha katı enerji verimliliği taleplerini karşılayabiliyor olmaları gereği konusunda uyardı.
Halihazırda soğuk zincire uygulanan mevcut baskı konusunda, 250’den fazla çalışan, 36 milyon sterlinlik ciro veya belirli kâr seviyesine sahip olarak tanımlanan daha büyük işletmeler için İngiltere’de geçerli olan “Modern Enerji ve Karbon Raporlaması”nı (SECR) örnek olarak gösterdi.
Yeni kılavuz, enerji verimliliği konusunun nasıl ele alınacağına dair birkaç temel odak noktasını içeriyor. Bu noktalar, endüstri için kilit pazarların enerji politikasında mevcut ve gelecekteki değişiklikleri anlamayı hedefliyor.
Diğer odak alanları, soğuk zincir içindeki mevcut enerji kullanımına ve kuruluşların yeni enerji yaklaşımlarına yatırım yapmak için nasıl bir iş senaryosu oluşturabileceklerini konu alıyor.
Kılavuz ayrıca enerji kullanımını azaltmak için kullanılabilecek pratik önlemleri ve daha enerji verimli çalışmayı desteklemek için mevcut iş gücü davranışlarının nasıl değişmesi gerektiğini de ele alıyor.
Soğuk Depolarda Enerji Verimliliği-Uygulama Kılavuzu, aşağıdaki konularda tavsiyeleri içeren altı bölüme ayrılmıştır:

  1. Mevcut ve gelecekteki enerji politikası ortamını ve önündeki zorlukları anlamak.
  2. Soğuk hava deposu sektörünün enerji kullanımı ve İklim Değişikliği Anlaşmaları (CCA) kapsamındaki son gelişmeler.
  3. Bir soğuk hava deposunda enerji kullanımının değerlendirilmesi ve enerji verimliliği yatırımları için iş senaryosu oluşturulması.
  4. Enerji kullanımını azaltmak için pratik önlemler.
  5. Verimlilik önlemlerine ulaşmak için işgücü genelinde davranışsak değişiklik.
  6. Yenilenebilir enerjiyi bir soğuk hava deposu işletmesinde kullanma seçeneklerini değerlendirmek.

Kılavuza aşağıdaki linkten ulaşılabilir:
https://www.coldchainfederation.org.uk/energy/#unlock

Başa dön tuşu