Haberler

SOSİAD, ISK-SODEX 2023 Fuarında Soğutma Sektörünün Geleceğini Masaya Yatırdı

SOSİAD, ISK-SODEX 2023 Fuarı esnasında 26 Ekim 2023 günü, soğutma sektörünün geleceğine dair önemli bir seminere ev sahipliği yaptı. “Soğutmanın Geleceği ve Mesleki Yeterlilik Semineri” başlıklı etkinlik, sektörün önde gelen isimlerini bir araya getirerek katılımcılara çeşitli perspektifler sunma fırsatı tanıdı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan SOSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Can, SOSİAD’ın tanıtımından sonra soğutma sektöründeki yenilikleri ve sürdürülebilir uygulamaları vurgulayarak sektördeki geleceğe dair umut verici mesajlar iletti. Seminerde ayrıca, iklim değişikliği ve soğutmanın çevresel etkileri konusunda bilgi veren Cool Up_Sürdürülebilir Soğutma Programı Ulusal Koordinatörü Zeynep Gökçen Aşan, katılımcıları bilgilendirdi.

Florlu sera gazları yönetmeliği ve sektörel eğitim konularında uzman olan SOSİAD Onursal Üyesi Dr. Kadir İsa ve SOSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Barış Uçaner, sektördeki mevcut düzenlemeler ve gelecek projeksiyonları hakkında detaylı bilgiler sundular.

Etkinlikte ayrıca, SOSİAD İklim Değişikliği Komisyonu üyesi Dr. Meral Gündüz’ün gerçekleştirdiği sunum, soğutma sanayisinde yeşil dönüşümün önemini vurgulayarak katılımcılara ilham verdi. Etkinlik, interaktif bir soru-cevap bölümü ile sona erdi, katılımcılar uzmanlardan doğrudan görüşlerini alarak fikir alışverişinde bulundular. ISK-SODEX 2023 Fuarı’ndaki bu seminer, sektördeki profesyonellerin geleceğe dair vizyonlarını şekillendirmelerine yardımcı oldu.

Başa dön tuşu