Haberler

SOSİAD, Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi’ni Ziyaret Etti

SOSİAD, Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi’nden gelen işbirliği yapılabilecek konuları görüşme talebi üzerine 23 Ocak 2020 Perşembe günü fakülteye bir ziyarette bulundu.

Fakülte ile yapılan toplantıya SOSİAD adına, Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Karakuş, Dernek Müdürü Kemal Öz, Eğitim Komisyonu Üyesi Türkay Yıldırım, Fakülte adına, Dekan Prof. Dr. Hasan Erdal, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Ay, Doç. Dr. Ahmet Emin Kuzucuoğlu, Fakülte Sekreteri Recep Akyol, Doç. Dr. Ayhan Onat, Dr. A.Talat İnan, Araştırma Görevlisi Dr. Banu Çalış Uslu katıldı.

SOSİAD, Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi’ni Ziyaret Etti

Toplantıda SOSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Karakuş derneğin yapısından ve faaliyetlerinden kısaca bahsetti. 
Dekan Prof. Dr. Hasan Erdal ise Teknoloji Fakültesinin kuruluşundan, akademik yapısından, bölümlerinden ve öğrenci kabul şartlarından bahsetti. Fakültenin en önemli özelliklerinden birisinin uygulamalı mühendislik alanında İstanbul’da tek olması, ikincisinin ise lise mezunlarının yanında MTOK (meslek lisesi ve teknik lise) mezunlarını aldığını ve şu anda öğrenim gören en düşük puanlı öğrencilerin ÖSYM sıralamasında 300.000  sırada yer aldığını, sloganlarının ‘’Yeni Nesil Mühendislik Eğitimi’’ olduğunu ifade etti. SOSİAD ile aşağıdaki konularda işbirliği yapmak istediklerini belirtti:

  • İş Yeri Stajı ( 7. Dönem öğrencilerinin 14 hafta iş yeri stajı)
  • Yaz Stajı (2. ve 3. Sınıf öğrencilerinin 36 X 2 = 72 gün staj imkanı)
  • Teknik Geziler
  • Lisans Üstü Eğitim Olanakları
  • Kulüp Faaliyetleri

Karşılıklı fikir alışverişinde ve olumlu bir havada geçen toplantı sonunda SOSİAD Başkanı Turgay Karakuş, Yönetim Kurulunun onayından sonra işbirliğinin hayata geçirilebileceğini belirtti. Bu çalışmaların yürütülmesi için fakülteden de öğretim üyesi/üyelerinin yer alacağı bir çalışma grubu oluşturulması yönünde mutabık kalınarak toplantı sona erdi.

Başa dön tuşu