Haberler

Düşük GWP’li Soğutkanlar için (emniyet, güvenirlik ve verimlilik) E-Öğrenme Programı Webinarı Yapıldı

SOSİAD’ın da sosyal ortağı olduğu Real Alternatives 4Life Projesi temsilcileri, 12 Mayıs’ta bir web seminer ile “Düşük GWP’li Soğutkanlar için (emniyet, güvenirlik ve verimlilik)  E-Öğrenme Programı” hakkında katılımcıları bilgilendirdi.  IoR (Soğutma Enstitüsü) Üyesi Miriam Rodway’in https://www.realalternatives.eu web sitesi üzerinden E-öğrenme programına nasıl katılabilecekleri hakkında verdiği genel bilgilerle başlayan web seminer, İtalyan Soğutma Teknisyenleri Derneği Genel Sekreteri Marco Buoni’nin sunumuyla devam etti. Buoni, E-Öğrenme Programının 9 modülünü kısaca tanıttıktan sonra, eğitimi destekleyen yardımcı kaynaklar, sertifikasyon süreci, programın eğitimcileri arasına katılım koşulları gibi konularda bilgi verdi. 

Düşük GWP’li Soğutkanlar için (emniyet, güvenirlik ve verimlilik) E-Öğrenme Programı Webinarı Yapıldı

28 Mayıs’ta yapılacak Real Alternatives 4Life LIVE çevrimiçi buluşmasına tüm ilgilileri davet eden Buoni, bu etkinlikle ilgili şunları söyledi: “Üç yıl önce proje ortakları, Avrupa’da HC ve HFO, Karbondiyoksit ve Amonyak dahil düşük GWP’li alternatif soğutucu akışkanların kullanımına yönelik tutumları değiştirmek için eğitici bir e-öğrenme programını oluşturabilmek amacıyla bir araya geldi. “Real Alternatives 4Life” programı, AB iklim hedeflerini desteklemek için 6 ülkeyi temsil eden 8 kuruluş ve AB LIFE çevre programı tarafından finanse edildi. Soğutucu akışkan alternatifleri hakkında detaylı bilgilerle oluşturan e-öğrenme, bilgilendirme kitapçıkları, teknisyen eğitimi ve yasal düzenlemelerin geliştirilmesinde yapılacakları da içeren bir dizi kısa sunumu izlemek için 28 Mayıs’ta bize katılın. Ele alınan zorluklar, başarılı sonuçlar ve programın Avrupa ötesine uzanan ve şimdiye kadar 500’den fazla sertifika veren 19 ulusal liderden oluşan bir ağın nasıl büyüdüğünü öğrenin. Ülkeler arasındaki eğitimdeki tutarsızlıkların nasıl ele alındığını, ücretsiz eğitime nasıl erişebileceğinizi ve programın geleceği için planların neler olduğunu sizlerle paylaşalım. Etkinlikte her biri uluslararası bir uzman tarafından yönetilen dört etkileşimli oturum yer alacak. Konuşmacılarımızla – canlı eğitim veren ve öğrenme programını geliştiren eğitmenlerle – canlı soru ve cevap imkanı olacak. Ayrıca karbondioksit ve hidrokarbon kullanımıyla ilgili bir dizi pratik eğitim videosu da göstereceğiz. Bir kez kayıt olduğunuzda, tüm canlı oturumlara ve etkinlikten iki hafta sonra geçerli olacak görüşmelerin kayıtlarına erişebilirsiniz.” Etkinliğe proje web sitesinden kayıt olmak mümkün.
Web seminerin ardından bir anket düzenlendi ve proje ortağı ülkelerin meslek örgütlerinden, hitap ettiği kesimin ankete katılımları için yardımcı olmaları istendi. Bu çağrıda şu ifadeler yer aldı: “Real Alternatives 4Life projesi, düşük yanıcılığa sahip HFO’ların, R32, hidrokarbonlar ve karbondioksit gibi düşük GWP değerine sahip alternatif soğutkanların daha yaygın kullanımını desteklemek için tutumlar ve gelecekteki eğitim ihtiyaçları hakkında veri topluyor. F Gaz Yönetmeliği, soğutucu akışkanların ve kullanım yasaklarının aşamalı olarak azalması, fiyatları ve bulunabilirliği hızla değiştiği için yüksek GWP değerli soğutucu akışkanlarının sürekli kullanımını çok daha fazla zorlaştırmaktadır. Politika yapıcılar ile paylaşılacak olan ve düşük GWP değerli alternatif soğutucu akışkanlar için endüstri eğitimini desteklemeye teşvik edecek bir pazar raporu hazırlamamıza yardımcı olun. Aşağıdaki anket sadece 15 dakika sürecek ve tüm Avrupa ülkelerinde yürütülüyor. Herhangi bir piyasa verisini paylaşmanız istenmeyecektir – sadece gelecekteki pazar eğilimleri ve eğitim ihtiyaçları hakkındaki görüşleriniz sorulmaktadır. Anket 12 dilde mevcuttur (Türkçe dahil). Bu amaç doğrultusunda güçlü bir destek alabilmemiz için lütfen bu bağlantıyı tüm muhataplarınıza iletin: 

https://www.surveymonkey.co.uk/r/Real-Alternatives-4-LIFE-Europe-V2

Başa dön tuşu